5-Yaygın Gelişimsel

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (0/15)

 

5-Yaygın Gelişimsel

BÖLÜM-2

Tarih: 23.04.2022 | Yazan: Ramazan

SAĞOLSUNLAR, HOCALARIMIZIN HEPSİ GÜZEL ANLATIYOR, SAHADA GÖRÜLEN EKSİKLİKLERİ FARKLI PENCERELERDEN, TECRÜBELERDEN DİNLEMEK DE GÜZEL.. AMA, TRK. AK. HOCAMIZ DA AYRI Bİ GÜZEL ANLATIYOR; İNSANA İLHAM VERİYOR.. {DERSLERİ İZLERKEN,"YAA BUNLAR BİLİNEN ŞEYLER ZATEN, GENELDE AYNI VEYA BENZER ŞEYLER ANLATILIYOR(?!),.." DİYE DEĞİL DE "ACABA EĞİTİM-ÖĞRETİM ADINA GÜNCELLENEN NELER VAR, ÜNİVERSİTE EĞİTİMİMDEN KALAN UNUTTUĞUM ŞEYLER NELERMİŞ, YENİ NELER ÖĞRENEBİLİR VE UYGULAYABİLİRİM,.." MANTIĞIYLA YAKLAŞINCA DAHA GÜZEL OLUYOR..} "YAYGIN GELİŞİMSEL-BÖLÜM-2:*GÖNÜLLÜLÜK-SEVGİ-SABIR-GAYRETLE EĞİTİM..
*Eğitim-öğretimin; sınıfın ortalama performansına göre değil, öğrencinin bireysel performansına göre düzenlenmeye çalışılması..
*Öğrenciyi okula değil, okulu öğrenciye uydurma..
*Özel öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimlerinin sorumluluğu(gerekli tedbirleri almak ve sosyal iletişim noktasında); öncelikle ailede, sonra da sadece sınıf veya destek eğitimi öğretmeninde değil, öğrencinin irtibatlı olduğu bütün -Devlet veya özel farketmez- eğitim-öğretim kurumları(oralardaki dersine girmeyen öğretmenler de dahil) ile bireyin yaşadığı bütün yakın çevresindedir(buna Toplumumuz da dahil).."

Ynt: BÖLÜM-2

Tarih: 23.04.2022 | Yazan: Ramazan

"YAYGIN GELİŞİMSEL-BÖLÜM-2, (#TRK. AK._HOCAM_NE_DİYOR?):
*ÖĞRENCİ İÇİN; GENEL VEYA ÖZEL EĞİTİM-ÖĞRETİMDE EN AZ KISITLAYICI ORTAM TERCİHİMİZDİR..
*RESMÎ VEYA ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINDAKİ EĞİTİCİLERDE GÖRÜLEN EĞİTİM YA DA DONANIM YETERSİZLİKLERİ, ÇOCUKLARA KARŞI ÖN YARGI GELİŞTİRMELERİ('-BU ÇOCUK BANA UYGUN DEĞİL, NİYE VERİLMİŞ!, -HOCAM, BU ÇOCUĞUN YETERSİZLİK ALANI İLE İLGİLİ BİLİMSEL Bİ MAKALE VEYA KİTAP OKUDUNUZ MU? -HAYIR!, -BU KONUYU ARAŞTIRDINIZ MI? -HAYIR!, -Bİ EĞİTİM SEMİNERİNE KATILDINIZ MI VEYA KENDİNİZİ BU ALANDA GELİŞTİRME İHTİYACI DUYDUNUZ MU? -HAYIR!..' VS. DEMELERİ).."

Ynt: BÖLÜM-2

Tarih: 23.04.2022 | Yazan: Ramazan

"YAYGIN GELİŞİMSEL-BÖLÜM-2, (#TRK. AK._HOCAM_NE_DİYOR?):
*ÇOCUĞA KATKI SAĞLAYACAK HERHANGİ BİR EĞİTİM DURUMUNU ÇOCUĞA SUNMAK YA DA BUNUN İÇİNDE YER ALMAK..
*Çocuğu mutlu olabileceği bir ortama koymak..
*ÇOCUĞU KOŞULSUZ KABUL EDİP, "BU ÇOCUK İÇİN NE YAPABİLİRİM?"-İ DÜŞÜNMEK..
*ÖZEL BİREY AÇISINDAN; TAM ZAMANLI KAYNAŞTIRMA ORTAMI(NORMAL SINIF), BİZLER İÇİN EN KIYMETLİSİ..
*#KAYNAŞTIRMA_ÇOCUKLARI.. ARKADAŞ KABUL ORTAMLARI süreçlerinde; KENDİNİZ, DIŞLANINCA, NE HİSSEDİYORSANIZ, ÖZEL BİREYLER DE ONLARI HİSSEDEBİLİR..
*ÖĞRENCİLERİNİZİN GELECEKLERİNİ; ONLARIN YETERSİZLİKLERİ DEĞİL, ONLARA VERECEĞİNİZ EĞİTİM-ÖĞRETİMLER-ŞEKİLLENDİRİR-.."

Yeni yorum