INTERNET SİTEMİZDE UYGUNSUZ İÇERİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYOR İSENİZ:

 "ramazanezin.com" sitemizin içeriği; ağırlıklı olarak başkalarına ait içerikleri, kısmen de kendi yorum ve düşüncelerimi yansıtmaktadır.
 Web site yönetimi olarak benim(Ramazan Ezin), başkaları tarafından oluşturulan içerikleri kontrol etme yükümlülüğüm ve de hakkım yoktur.
 Benim ve eşimin ise; şahsî ve bilinçli olarak; İslâm Dinimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz, Türk Milletimiz, Türkiye Vatanımız, Türk Bayrağımız ve Cumhur İttifakımız ALEYHİNE herhangi bir düşüncemiz, kanaatimiz, yazımız, eylemimiz, vs. hiçbir durumumuz; GEÇMİŞİMİZDE OLMADIĞI GİBİ ŞİMDİ DE YOKTUR VE İNŞALLAH HİÇBİR ZAMAN DA OLMAYACAKTIR.
 SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Buna rağmen; şifresiz yorum girişlerine açık olan bu adı geçen internet sitesi üzerinde, benim veya eşimin ismi kullanılarak, bildirdiğimiz bu durumun aksinin oluşturulmaya çalışılmasından sorumlu değiliz.
 İçeriklerden UYGUNSUZ olduğunu düşündükleriniz varsa; sitemiz UYAR VE KALDIR prensibini benimsemektedir.
 Örneğin, telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, mail adreslerimden ya da telefon numaralarımdan bana ulaşabilirler.
 Bana ulaşan talep ve şikayetler incelenir, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılır.
 Saygılarımızla..
"HAZRETİ PEYGAMBERİMİZ'İN(S.A.V.) EĞİTİM METOTLARINI DA GÖZ ARDI EDEMEYİZ; POTANSİYELİ-ÖĞRENME İSTEĞİ-MERAKI-İLGİSİ-BÜYÜKLERİNE SAYGISI-DONANIMI YANİ KISACASI İLİMDEN NASİBİ OLAN BİREYLERİMİZE; İHTİYAÇLARI KADAR, EĞİTİM-ÖĞRETİMDE KOLAYLIK GÖSTEREREK, SEVDİRMEYE, MÜJDELEMEYE ÇALIŞARAK VE NEFRET ETTİRMEDEN ÖĞRETİM YAPMAYI DENEYEBİLİRİZ. AYRICA; HAK EDENLERE, SAYGIYLA-SEVGİYLE ÖĞRETİLENLERİN, DAHA KALICI OLDUĞUNA DA İNANIYORUZ. BENCE, BİR DE ÇOCUKLARIMIZA SADECE DERS GÖSTERMEKLE YETİNMEMELİYİZ; ALGILARI NİSPETİNDE, TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN, ALLAH'IN(C.C.) İZNİ VE YARDIMIYLA, İNSANLAR YAŞADIKÇA, HEP HUZUR VE GÜVEN-DÜZEN İÇİNDE VAROLABİLMESİ İÇİN; DEVLET-MİLLET-VATAN-BAYRAK SEVGİSİ DE AŞILANMALIDIR. VATAN EVLATLARI; GEREKTİĞİNDE, BU MUKADDES DEĞERLERİMİZ UĞRUNDA, DÜŞMANLARA KARŞI, İMKÂNI VE GÜCÜ ORANINDA, MALLARIYLA VE CANLARIYLA MÜCADELE ETMESİNİ DE BİLMELİLER. HER ŞEYİN TAKDİRİ VE BİLGİSİ ALLAH(C.C.)'A AİTTİR, BUNUNLA BİRLİKTE, BİZLER DE DÜNYANIN VE DİĞER ÜLKE İNSANLARININ YAŞADIKLARINI İYİ OKUMAYA ÇALIŞMALIYIZ. AKSİ HÂLDE, ALLAH(C.C.) KORUSUN, DÜŞMAN ELİNE DÜŞTÜĞÜMÜZDE, ONLAR, BİR DE ALLAH(C.C.) KORKULARI YOKSA, BİZLER KADAR İNSAFLI OLMAYABİLİRLER! HEM YATIRIM YAPMAYI HERKES SEVER, SADECE BU DÜNYA YOK, ÖLDÜKTEN SONRA DİRİLİŞ DE HAKTIR, "KENDİSİ'NE(C.C.) İMAN EDİP, DÜNYASI VE AHİRETİ İÇİN FAYDALI ŞEYLER YAPAN KULLARINA, ALLAH(C.C.), KUR'ÂN-I KERÎMİ'NDE, BİRÇOK MÜJDELER VERECEĞİNİ.." HABER VERİYOR. ÖBÜR DÜNYAMIZA DA GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCE YATIRIM YAPALIM VE İNŞALLAH KURTULUŞA KAVUŞANLARDAN OLALIM..."

Hakkında

İş
 
Afyonkarahisar Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
1 Mart 2021 - Halen·Afyonkarahisar
(Sertifikalı) Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği
 
Önceden Afyon-vefa rehabilitasyon'da Sigortalı-Öğretmen
29 Ağustos 2019 - 19 Şubat 2021·Afyonkarahisar
iş verdiğini sanan insan: mustafa aladaş.EV SAHİBİ, "BİZ OTURMADAN O AYIN KİRASINI ALIRIZ." DEDİ. işveren mustafa aladaş da "biz ayın 5-i ile 10-u arası maaşları veriyoruz" dedi; AMA HİÇBİR ZAMAN DEDİĞİ TARİHTE VERMEDİ, 20-SİNE DOĞRU SARKIYORDU. EV SAHİBİ: "RAMAZAN BEY, BİZİM KİRA NOOLDU?" DEYİNCE, BEN DE AFYON İL MİLLÎ EĞİTİMDEN BAŞLAYIP ANKARA İLE DEVAM EDİP AFYON-DAKİ BİR DİĞER rehabilitasyon merkeziyle SON BULAN TELEFON TRAFİĞİM İLE "MAAŞLARIN ÖDENME ZAMANININ ARAŞTIRMASINI" YAPTIM. E TABİİ HÂLİYLE musti ve saz ekibi bundan ÇOKÇA RAHATSIZ OLDULAR. SONUÇ OLARAK; iki senelik sözleşme süresi dolmadan, işten çıkaracağını söyledi musti. Fakat "Tek taraflı sözleşme feshi" yerine, kıdem tazminatı vermek istemedi, "istifa dilekçesi imzalatma" yolunu tercih etti ve tarihe geçecek! şu bomba gibi sözlerini patlattı: "o kıdem tazminatını, Devlet verme dese de verecek olan benim, ver dese de vermeyecek olan benim!!!..:-)))" Biz de "uslu çocuk!" olduk, "Tamamke.. senin dediğin gibi olsun bakalımke.." didik..:)))..Afyon millî eğitime durumu bildirdik, ayrıca avukatımız vasıtasıyla ara buluculuk sürecini başlattık. vefa rehabilitasyon, müfettiş amcaları kırmadı! ve kendi hesapladığı(!) 3.754,61TL'yi, 03 Haziran 2021-saat: 09:34'te, hesabımıza gönderiverdi!.. SAAT:09.55-14NİSAN'22-DEKİ İŞ MAHKEMESİ DURUŞMASINDA; müdür sıfatlı y.k. ile mustafa aladaş-ın karısı h.a., YALAN YERE YEMİN EDEREK, "..BENİM, KENDİ İSTEĞİMLE İŞTEN ÇIKTIĞIMI?!.." SÖYLEMİŞLER! EL-İNSAF! sizlerin yüzlerini görmek istemediğim için DURUŞMAYA KATILMADIM, HERHALDE ÇAKMIŞSINIZDIR DALGAYI! sizler ZEKİ(SÖZLÜK ÇALIŞMASI=>"TDK: zeki
(zeki:), Arapça ẕekī
1. sıfat Anlama, kavrama yeteneği olan, zekâsı olan, zeyrek:
     En zeki hayvan maymundur.
2. sıfat Çabuk ve kolay kavrayan:
     "Bildiğim, onun zeki bir genç olduğu ve ara sıra sevimli, ufak şiirler yazdığıdır." - Memduh Şevket Esendal
3. sıfat Zekâ varlığı gösteren:
     "İnce, zeki bir kalemi vardı." - Yusuf Ziya Ortaç") kimselersiniz, AMA ZEKÂNIZI BAŞKA ALANLARA KANALİZE EDİYORSUNUZ, O AYRI MESELE, MESELE ERDOĞAN DEĞİL YAANİ!=>"ramazanezin.com/antifetoizm/murat-yeni/"(BU DA BAŞKA Bİ FARKINDALIK-MAKSAT GENEL KÜLTÜRÜMÜZ ARTSIN YAANİ!::-)).. YALAN İLE İMAN BİR ARADA OLMAZ..=>MECBUR DURUMDA KALMADIYSANIZ; YALANCILARDAN VE ÖZELLİKLE DE YALAN YERE YEMİN EDEN insan görünümlülerden UZAK DURUN! HAYAT; SADECE YEME-İÇME-S.ÇMA(TUVALET İHTİYACI)-ÜREMEDEN-.. İBARET DEĞİLDİR! BUNLARI HAYVANLAR DA YAPIYOR ULEN, Bİ FARKINIZ OLSUN, YANLIŞ ANLAMAYIN, SELÂM sana musti ve saz ekibi..=>MAKSAT FARKINDALIK OLSUN DİYORUZ!!:)).. NİYE YALAN! SEVGİDEN Mİ? KORKUDAN MI? KENDİSİNDEN KORKULMAYA EN LAYIK OLAN ALLAH(C.C.)'TIR! SEVGİYSE DE; KİMLERİ SEVDİĞİNİZE DİKKAT EDİN, HEM DÜNYANIZI, HEM AHİRETİNİZİ BERBAT ETMESİN, sizi ATEŞE ÇAĞIRMASIN! "0941-170422-YALAN YERE YEMİN EDEREK BİRİNİN HAKKINI GASBEDEN KİMSEYE ALLAH(C.C.), CEHENNEMİ VACİB, CENNETİ HARAM KILAR.-(DİYANET RİSALET RADYO)"=>"ramazanezin.com/iletisim/"..
 
Önceden Uşak-İlk Adım Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
19 Şubat 2019 - 31 Temmuz 2019·Uşak
iş verdiğini sanan insan: sinan tekin.Sertifikalı Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği, başlarken istifa dilekçesi imzalatılmıştı zaten, 'yedek olarak seni alıyoruz, işten çıkarırken de tazminat ödemem!, ayrıca ücretler bizde ADALETLİ!?..' dedi vatandaş.. ve haggaten de dediği gibi yaptı, sözünün eriymiş(!).. önceden kaç yıl çalışmışsın ona bakmaksızın asgari ücretle çalıştırdı, sonra da 'öğrencimiz azaldı,..seni işten çıkarıyoruz..', hadi bay bay..
 
Önceden Uşak-Gelişim Park Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
25 Temmuz 2018 - 1 Şubat 2019·Uşak
-iş verdiğini sanan müdür: tuğba nur özkan.~80 GÜN SONRA, GELİŞİM PARK REHABİLİTASYON, OCAK 2019 MAAŞINI YATIRDI!.. YİNE DE ŞÜKÜR.. YA YATIRMASAYDI!..Dİ Mİ?!..Maalesef önceki aylar da hep böyleydi, maaşlar hep geç yatırılıyordu.. İŞE ALIRKEN BÖYLE Bİ DURUM VAR; AMA GEÇÇEK, DÜZELCEK DİDİ, DÜZELMEDİ DE, GEÇMEDİ DE..-
 
Önceden Isparta-Umuda Doğru Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
9 Nisan 2018 - 13 Haziran 2018·Isparta
iş verdiğini sanan insan: ceyhun demir.BU DÖNEK işveren de burdur-rehabilitasyon-DAKİLERİN ARKADAŞIYDI. "2(İKİ) SENE ÇALIŞIRIZ VE İŞTEN AYRILACAK OLURSAN; ŞU SENETTE YAZILI OLAN 20 BİN LİRALIK TAZMİNATI ÖDERSİN!" DİYE SÖZLEŞME VE SENET İMZALATMIŞLARDI, FAKAT YAKLAŞIK 2(İKİ) AY ÇALIŞTIRDILAR-ADINA DAVA AÇILMIŞ BAK, NASIL OLSA İLERDE SENİN ÇALIŞMANLA İLGİLİ SIKINTI OLABİLİR,..EN İYİSİ ŞİMDİDEN ÇIKARALIM biz İŞTEN SENİ,..İSTİFA ET,..GİBİ ŞEYLER SÖYLEDİLER-.. YOĞUN İSTEK ÜZERİNE, BEN DE onları KIRMADIM!, ÜZÜLMESİNLER! DİYE DEDİKLERİNİ YAPTIM.. BİR TARAFTAN DA TANIKLIKLARIM DEVAM EDİYORDU. ALLAH'A ŞÜKÜR Kİ, BAHSETTİKLERİ DAVA, LEHİME SONUÇLANDI.. ŞİMDİLİK, DEVLETİMİZ TARAFINDAN, ÇALIŞMAMA BİR ENGEL KONULMADI.. ELHAMDULİLLAH.. TEMENNİMİZ; ALLAH(C.C.), kimseyi, fetöcü veya başka teröristlerle iltisaklı #ADALET mensuplarının, savcı veya hâkimlerin eline DÜŞÜRMESİN!..
 
Önceden Burdur Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
14 Eylül 2015 - 8 Nisan 2018·Burdur
iş verdiğini sanan insan: hüseyin ercan namal.NORMALDE, "5(BEŞ) SENE ÇALIŞ." DEMİŞTİ DÖNEK işveren, SÖZLEŞME İMZALANMIŞTI; FAKAT, 15 TEMMUZ 2016, fetö TERÖR ÖRGÜTÜNÜN darbe GİRİŞİMİ OLAYLARINDAN SONRA, BURDUR Cumhuriyet savcılığınca İFADEYE ÇAĞRILDIĞIMDA VE SONRASINDA HÂKİM HUZURUNDA, NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE YEMİN EDEREK, SORULAN(SONRADAN bylock KULLANICISI OLDUĞUNU DA ÖĞRENDİĞİM VE HAPSE GİREN) işveren HAKKINDA TANIKLIK YAPTIM, HAPİSTEN işveren, rehabilitasyon merkezindeki uşaklarına:"ÇIKARIN O ADAMI ORDAN-İŞTEN!"DİYE TALİMAT VERMİŞ.. İŞLER DEĞİŞTİ!..NA'PALIM, HAYIRLISI..SONUÇLARINA KATLANMAK ŞARTIYLA!!!; "HERKES, fetö veya benzeri terör örgütlerinden istediklerine İNANMAKTA ÖZGÜRDÜR!"..HERKES KENDİ YOLUNA..SELÂMLAR..
 
Önceden Burdur-Gölhisar-Körfez Dershanesi'de KAYIT-BİLGİ İŞLEM
2013 - 2014·Burdur
iş verdiğini sanan dershane müdürü: kazım manav.DEVLETİMİZİN ÖNLEM OLARAK fetöşşeytanlarının dershanelerini KAPATMAYA BAŞLADIĞI, YENİ YENİ BU fetöşşeytanları topluluğunun MİLLETİMİZİN BAŞINA BELA OLACAĞININ, O ZAMAN BAŞBAKAN OLAN CUMHURBAŞKANIMIZ GİBİ BAZI DEVLET GÖREVLİLERİNCE ALLAH'IN(C.C.) İZNİ VE YARDIMIYLA ÖNGÖRÜLDÜĞÜ; FAKAT HALK KESİMİ TARAFINDAN bunların NE OLDUĞUNUN TAM ANLAŞILAMADIĞI DÖNEMLER. BİZLERİ; SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A VE ONUN GİBİ, bunların GERÇEK YÜZLERİNİ, ALLAH'IN(C.C.) İZNİ VE YARDIMIYLA GÖREBİLENLERE, SEZEBİLENLERE, ANLAYABİLENLERE KARŞI, DÜŞMAN YAPMAYA ÇALIŞIYORLARDI. fetöşşeytanları; üstlerinde bulunan sözde abilerinden, fetö yalakası köpeklerinden aldıkları talimatlar DOĞRULTUSUNDA, HIZLARINI DA ALAMAYIP, CUMHURBAŞKANIMIZ VE ARKADAŞLARI İLE İLGİLİ AĞZA ALINMAYACAK ŞEYLER SÖYLEYİP BİRBİRLERİNE SÖZLÜ HAREKETLİ-YALANLI-ALAYCI-AŞAĞILAYICI ŞAKALAR YAPIYORLARDI, CUMHURBAŞKANIMIZ RTE'NIN YAKINDA YUNANİSTAN'A KAÇACAĞI!? GİBİ YALANLAR ATIYORLARDI(-DEMEK Kİ BİZLERDEN GİZLEDİKLERİ 15 TEMMUZ 2016 DARBESİNİ TA O ZAMANLARDA fetö pislikleri PLÂNLAMAYA BAŞLAMIŞLAR!-AMA şeytanla yandaşları tuzak kurar da ALLAH(C.C.) DA TUZAK BOZANLARIN VE TUZAK KURANLARIN EN HAYIRLISI VE GÜCÜ, İLMİ, HİKMETİ,.. SONSUZ, SINIRSIZ OLDUĞUNDAN; ELHAMDÜLİLLAH, fetöşşeytanlarını ve onlar gibileri HEM DÜNYADA HEM DE AHİRETTE AMAÇLARINA ULAŞTIRMAZ VE REZİL RÜSVA EDER!, TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİ DE YALNIZ VE YARDIMSIZ BIRAKMAZ!..).(SONRADAN ANLIYORUZ Kİ) HATTA CUMHURBAŞKANIMIZIN, "onların gerçek VE kötü niyetlerini ANLADIĞINI", örgütün alt tabakalarından GİZLEYEBİLMEK VE örgütün KAN KAYBETMESİNİ, ELEMAN KAYBEDİP KÜÇÜLÜP ANİDEN DAĞILMASINI ÖNLEYEBİLMEK İÇİN (BİZİM, DEVLETİN ÜST KADEMESİNDEKİ BÜROKRATLARI ARASINDA NE YAŞANDIĞINI DA BİLMEDİĞİMİZDEN, BASINI VE GÜNDEMİ DE FAZLA TAKİP EDİP İLGİLENMEDİĞİMİZDEN-ZATEN TEK KİŞİ OLARAK YOĞUN ÇALIŞIYORDUM, dershanede hem ilkokul, hem ortaokul, hem lise, hem de kpss bölümü BULUNDUĞUNDAN ÇEVRE KÖYLERDEN DE GELENLER VARDI, YAKLAŞIK BİN İKİ YÜZ CİVARI ÖĞRENCİ.. ÖĞRENCİ KAYIT İŞLEMLERİ İLE BERABER SINAV OKUMA DA { millî eğitimde öğretmen olan ve sözde sohbet grubundaki bir öğretmenin kendi lise öğrencilerine uyguladığı özel deneme sınavları, fetöşşeytanlarının zaman gazetesinin deneme sınavları, YİNE LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK İSTANBUL VEYA İZMİR MERKEZLİ TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVLARI, HALKIN GENELİNE AÇIK OLAN VE PEYGAMBERİMİZ'İN(S.A.V.) HAYATI İLE İLGİLİ YAPILAN KİTAP OKUMA SINAVLARI DA DAHİL } OLDUĞUNDAN BAZEN AKŞAM SAAT DOKUZ-ON-ON BİR CİVARINDA EVE GİTTİĞİM OLUYORDU-HERHALDE SEÇİMLER DE YAKLAŞIYORDU-BİNANIN İKİNCİ KATI zaman gazetesi bürosu İDİ, örgüt kendi elemanlarının yanında millî eğitimdeki öğretmenleri, halk içindeki esnafları, SÖZDE SOHBET!? GRUPLARI,.. bütün TANIDIKLARI İLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN KARŞITLIĞI-DÜŞMANLIĞI İÇİN dershaneyi SEÇİM MERKEZİ OLARAK KULLANIYORLARDI, ODAM GİRİŞTE VE CAMLI OLDUĞUNDAN GİRİP ÇIKAN İNSAN YOĞUNLUĞUNU GÖRÜYORDUM-TANIDIK TANIMADIK BİR SÜRÜ İNSAN.. ARADA BİR DE fetöşşeytanı dershane müdürü, CEP TELEFONUMA, fetöşşeytanı sözde abilerinden gelen talimatlara uyup "BU AKŞAM ŞU SAATTE twitter'da ŞU MESAJ PAYLAŞILACAK!" DİYE MESAJ GÖNDERİYORDU.), YAŞANAN OLAYLARI TÜMÜYLE ÇARPITIP; "(O ZAMAN BAŞBAKAN OLAN CUMHURBAŞKANIMIZIN EŞİ İLE O DÖNEMKİ cumhurbaşkanı abdullah gülün eşi İÇİN), FİRST LEYDİ OLMA YARIŞINA-KAVGASINA GİRİYORLARMIŞ, ARALARINDA KISKANÇLIK VARMIŞ,.." gibi İFTİRALAR SÖYLEYEREK abdullah gül ile RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN AYNI FİKİRDE OLMADIKLARINI, KAFAMIZI BULANDIRARAK VE BİZLERİ KIŞKIRTMAYA ÇALIŞARAK BİLDİRİYORLARDI... GÖZLEMLERİME VE ANLAYIŞIMA GÖRE; dershane müdürü İLE muhasebecisi muhammet fatih savaş, BİR GÜN, CEP TELEFONUMUN MİKROFONUNDAN ORTAM DİNLEMESİ YAPARAK BİZİ BİLE DİNLEDİKLERİNİ BANA AÇIKCA BELLİ ETTİKLERİNDEN SONRA; "BUNLAR TEKİN DEĞİL=>İNSANLARIN GİZLİLİKLERİNİ ARAŞTIRIYORLAR, NE YAPACAKLAR BELLİ OLMAZ, KÖTÜ HUYLULAR ÇÜNKÜ.." DİYE DÜŞÜNÜP İZİN İSTEYEREK AYRILDIK.. GÖLHİSAR REHABİLİTASYON'A GERİ DÖNDÜK.. AMA dershaneden AYRILMADAN ÖNCE DE BU DİNLEME OLAYINI ELİMDEN GELDİĞİNCE DERSHANEDEKİ TÜRKİYE DERECESİ YAPMA POTANSİYELİNDEKİ LİSE ÖĞRENCİLERİ DE DAHİL YURT DIŞINDA OLAN EV SAHİBİMİZİN GÖLHİSAR'DAKİ KARDEŞİNE FALAN ANLATIP "BU İNSANLARA KARŞI DİKKATLİ OLUN!" DİYORDUM.. DÜŞÜNÜN YANİ O DÖNEM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN LİSE ÖĞRENCİSİ KIZI DA dershaneye GELİYORDU! ANLAŞILDI Kİ örgüt; yaptıkları gizli-PLÂNLI VE YANLIŞ işleri, KAPALI KUTU GİBİ, kendi has elemanları HARİCİNDE KİMSE İLE HATTA ALT TABAKASINDAKİ İNSANLARLA BİLE PAYLAŞMIYOR, TÜRLÜ BAHANE VE YALAN KILIFLARI İLE KAMUFLE EDİP BÜYÜK BİR USTALIKLA SERGİLEDİKLERİ İKİYÜZLÜLÜKLE HALKA İYİ-GÜZEL-TEMİZ-SEVGİ PITIRCIĞI-ŞİRİN-FAYDALI-DİNDAR!?,.. GÖRÜNMEYE ÇALIŞIYORDU, ÇOĞU ZAMAN DA BUNU (şeytan ve yandaşlarının yardımı sayesinde olmalı ki) başarıyordu...
 
Önceden Burdur-Gölhisar Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
Temmuz 2011 - 2013·Burdur
işe kabul eden kurucu: bahattin ünal.NASİP OLDU, KABUL ETTİLEEER, GELDİK BURDUR'AAA.. ASIL HİKÂYELER DE BURDA BAŞLIYOR, İZLEYİN ŞİMDİ.. İNSAN, MEMLEKETİNDEN UZAK KALIP İLK GELDİĞİNDE BURDUR'UN KAVAK AĞAÇLARINI BİLE ÖZLEDİĞİNİ FARKEDİYOR. HATTA EŞİM ŞENAY DA OKULUNA İLK GELDİĞİ SIRALARDA, HAVA SOĞUKKEN OKULA ERKEN GELİP KAPIDA BEKLEDİĞİNDEN ÜŞÜYEN ÖĞRENCİLERİNDEN "HADİ ÖĞRETMENİM, BUYDUK!" LAFINI DUYDUĞUNU, BANA, BURDUR AĞZINI ÖZLEDİĞİNİ BELİRTİRCESİNE SEVİNEREK ANLATINCA BU KELİMELERİ DUYDUĞUMDA BEN DE SEVİNMİŞTİM VE BERABER GÜLÜŞMÜŞTÜK.. NEYSE SADEDE GELELİM, NİYE AYRILDIM, İKİ DE BİR İŞ DEĞİŞTİRİP DURUYORUM, DİKİŞ TUTTURAMIYORUM.. BANA, "DOĞRUCU DAVUT MUSUN SEN?" DİYORLARDI. BİR GÜN MÜFETTİŞLER GELDİ, KURUM MÜDÜRÜ İLE SINIFIMA GİRDİ. {ÖNCESİNDE, KURUM SAHİBİNİN KIZI, ALT KATIMDA BULUNAN GRUP SINIFI YARDIMCI PERSONELİ BAYAN İLE BANA HABER GÖNDERDİ (HERHALDE BÜTÜN ÖĞRETMENLERE DE İLETMİŞLER); "AMAN HA! SESİNİZİ ÇIKARMAYIN, MÜFETTİŞ GELİYOR, SESLENMEYİN, GELSİN, GİTSİN!.." BUNU DUYUNCA BEN İYİCE HUYLANMIŞTIM, ÇÜNKÜ BANA BİRAZ TERS GİBİ GELMİŞTİ.. BÖYLE DÜŞÜNÜP DURUYORDUM. DAHA KAMERA VE AVUÇ OKUMA SİSTEMİNİN REHABİLİTASYONLARA GELMEDİĞİ İLK ÇAĞLAR..} SINIFTA Bİ KAÇ ÖĞRENCİ BİLGİSAYARDA BİR ETKİNLİK İLE İLGİLENİYORDU. MÜDÜR, ELİNDEKİ DERS PROGRAMINI VE ÖĞRENCİ İSİMLERİNİ MÜFETTİŞE GÖSTERDİ, YAZAN İSİMLERİ SÖYLEDİ. BEN DE BAKTIM, İSİMLER FARKLI, SINIFTAKİ ÖĞRENCİLER FARKLI.. BU DURUMDA "SESSİZ KALIRSAM MÜFETTİŞLERİ YANILTMIŞ OLURUZ." DİYE DÜŞÜNDÜM VE "GERÇEK İSİMLER ŞÖYLE HOCAM.." DİYE İÇERDEKİ ÇOCUKLARI TANITTIM.. BU OLAYDAN SONRA "BU KURUMDA ÇALIŞMAM RİSKLİ OLABİLİR.." DİYE İZİN ALIP AYRILDIM, AMA SONRA DÖNÜP DOLAŞIP YİNE GELDİM, BU SEFER DE KURUM YÖNETİCİSİ HERHALDE "BU ADAMLA ÇALIŞMAK RİSKLİ OLABİLİR.." DİYE DÜŞÜNMÜŞ OLACAK Kİ (KENDİNCE HAKLI OLARAK) ÇALIŞTIRMAK İSTEMEDİ VE YAPTIĞI SÖZLEŞME SÜRESİ BİTMEDEN, BANA, TAZMİNAT TARZI HAKEDİŞLER DE VERMEMEK İÇİN İSTİFA DİLEKÇESİ VB. BELGELER İMZALATIP POSTALADI... HAYIRLISI.. UŞAK'TA BİR BAY ÖĞRETMEN ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ "RIZKI VEREN HÜDA'DIR, KULA MİNNET EYLEMEM.." DEYİP DÜŞÜYORUZ YOLLARA.. ALLAH(C.C.), KENDİSİ'NİN(C.C.) VE PEYGAMBERİMİZ'İN(S.A.V.) SEVGİSİYLE DE BİZLERİ RIZIKLANDIRSIN.. KİM KABUL EDERSE ÇALIŞIYORUZ, BANA DAVRANILDIĞI GİBİ BEN DE MUHATAPLARIMA DAVRANIYORUM, EXTRA ULTRA DUBLE LARGE TRİBLEKS KÖTÜLÜKLER-HAKSIZLIKLAR.. YAPMIYORUZ YAANİ, KONU YANLIŞ ANLAŞILMASIN.. EEE MALUMDUR Kİ HERKESİN KENDİNİ HAKLI GÖRDÜĞÜ Bİ DÜNYADA YAŞIYORUZ, OLUR BÖÖLE VAKALAR..
 
Önceden Mardin-Nusaybin-Sevgi Güneşi Rehabilitasyon'da Sigortalı Öğretmen
Ocak 2011 - Haziran 2011·Mardin
ALLAH(C.C.) RAZI OLSUN, KURUM VESİLESİYLE SERTİFİKA ALDIM, YALNIZ MEMLEKETİMİZ BURDUR'A UZAK OLDUĞU İÇİN KURUM YÖNETİCİSİNDEN MÜSAADE ALIP AYRILDIK. ALLAH(C.C.), ONLARI DA DAİMA İYİLERLE KARŞILAŞTIRSIN..
 
Önceden Özel Mardin Safiye Beşir Atak Koleji'de Sigortalı Öğretmen
2010 tarihinde·Mardin
 
Önceden Mardin-Midyat-ESTEL-OKUMA SALONU'da Sigortalı Öğretmen
2008 - 2010·Mardin
 
Önceden MERSİN ERDEMLİ ÖZEL YILDIRIMHAN İLKOKULU'da Sigortalı Öğretmen
2004 - 2007·Erdemli
 
Önceden Afyon-Bolvadin-Özel Gökkuşağı Anafen İlkokulu'da Sigortalı Öğretmen
2003 - 2004·Afyonkarahisar
 
2002 - 2003·Konya
Üniversite
 
Selçuk Üniversitesi'de Sınıf Öğretmenliği okudu
2002 Mezunu
Lise

 

Ramazan Ezin

Sıradan bi antifetöist..
O, fetöşşeytanlarının milyarlarca düşmanından sadece biri...

( Eğer isterseniz; site hakkındaki fikirlerinizi, e-posta adresime "ramazan@ramazanezin.com" yazabilirsiniz veya sayfaların altında bulunan yorum bölümlerini kullanabilirsiniz. )

Ayrıca;

BİLHASSA; yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan, pis bir meniden yaratıldığını ve doğduğunda SIFIR OLDUĞUNU hep unutup Sonsuz-Sınırsız Mülklerin-Güçlerin-İlimlerin ve Hikmetlerin SAHİBİ ALLAH'ın(C.C.-Celle Celâluhu) emanet verdiklerini nankörlük ederek KENDİSİNİN ZANNEDEN, AHİRET'i unutup hiç doymadan hep daha çok dünyalık malı olmasını isteyen, ALLAH'IN(C.C.) ELÇİSİ PEYGAMBERİMİZ'e(S.A.V.-Sallâllahu Aleyhi ve Sellem) özenmeyi aklından geçirmeyen, ölçü ve tartıyı tam yapmayıp adaletsizlik yapan, insanların mallarının değerini düşüren, günahtan korunmaya çalışmayan, insan ve cin şeytanlarından olma ihtimali olan, israf eden, ıslah edilmesinden ve düzene sokulmasından sonra yeryüzünde bozgunculuk yapan, İnananlar'ı tehdit edip Allah Yolu'ndan alıkoyarak ve O'nu eğri göstermek maksadıyla her yolun başında (pusu kurup) oturan bozgunculardan olan, Allah'ın nimetlerini hep hatırından çıkarıp şükretmeyen, sapkınlıklar içinde olan, Kur'an'a iman etmeyen, ALLAH'ın (C.C.) insanlardan istediklerini gücü yettiğince yapmaya çalışmayan, KUR'AN'ın Âyetleri'ne iman etmeyerek Onlar'ı asılsız sayıp büyüklenip Onlar'dan-ALLAH'TAN-PEYGAMBERLERİ'NDEN yüz çeviren zalimlerden olan, ALLAH'a(C.C.)-ALLAH'ın(C.C.) MELEKLERİNE-KİTAPLARINA-PEYGAMBERLERİ'NE inanmayan, "ALLAH'ın(C.C.) ELÇİLERİ arasında ayırım yapmayız-işittik, itaat ettik, bağışlamanı dileriz RABBİMİZ(C.C.), gidiş SANA'dır." demeyen, MÜSLÜMAN olarak canlarının çıkmasını dilemeyen, sözlerinde durmayan, dinlerini bölüp gruplara ayıran, ALLAH'ın(C.C.) Öğütleri'ni bildirenleri sevmeyen, taşkınlık yapan, hadlerini aşan günahkârlardan olan, şeytanın ve yardımcılarının dostları olan, içtenlikle ve kararlılık içinde ALLAH'a(C.C.) iman ve tövbe etmeyen, ALLAH'a(C.C.) inandığını davranışlarına yansıtmayan, yeryüzünde haksızlıkla böbürlenip büyüklük taslayan, kibirli olan, ALLAH'a(C.C.) ortak koşan, AHİRET'i inkâr eden, deli olan, iftiracı olan, kâfir-münafık-müşrik-ikiyüzlü-riyakâr, inandığı ve düşündüğü gibi davranmayan, özü sözü bir olmayan, mürai, dünya hayatının kendilerini aldattığı, kendilerine yazık eden, ALLAH'ın(C.C.) Yolu'ndan sapan, gerçeklere değil de sadece zanlara uyan, kötülüklere hep yaklaşan, ALLAH'ı(C.C.) ve PEYGAMBERLERİ'ni hep yalanlayan, kendilerinden bile hırsızlama yapan, kendilerini ziyana sokan, iyilerden olmayan, hıyanete gömülmüş bir nankörler topluluğu olan, kahrolası yalancılardan olan, gaflet içinde yüzen kendini bilmezlerden olan, KUR'AN'a sımsıkı sarılıp NAMAZ'ı dosdoğru kılmaya çalışmayan, aldatma ustalarından olan, hep heveslerinin peşine düşen, firavunun güncel versiyonu olan fetö elebaşı m.fetullah gülene uyan, Türkiye'nin, fetö elebaşı m.fetullah gülenin beklediği gibi bir kâfiristan olmasını isteyen, CİBİLLİYETSİZ, KANI, MAYASI ve SÜTÜ BOZUK, NAMUSSUZ VE ŞEREFSİZ, körü körüne BATI HAYRANI, İSLÂM DÜŞMANI, TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE CUMHUR İTTİFAKI DÜŞMANI, YALANCI, KEMİKSİZ VE KARAKTERSİZ, ŞAHSİYETSİZ, TERBİYESİZ, EDEPSİZ, ALÇAK, İBNE, KATİL fetöşşeytanlarına ve pkk-ye ve bunlar gibi terör örgütlerine ve bunlarla birlikte; bu terörist piçlerini(fetö-pkk..) sevenlere, teröristlerle(fetö-pkk..) ilgili konularda sessiz kalarak-KORKAKLIK GÖSTEREREK, teröristlere(fetö-pkk..) beddua dahi etmeyerek, teröristlerin(fetö-pkk..) siyasî uşaklarına-YALAKA KÖPEKLERİNE-İTLERİNE oy vererek,.. gerek gerçek yaşamda gerekse sosyal medyada bu teröristleri(fetö-pkk..) maddî-manevî destekleyenlere, bu teröristlerin(fetö-pkk..) yalanlarına inananlara,.. VERDİĞİMİZ HER TÜRLÜ RAHATSIZLIKLARDAN ÖTÜRÜ; "MİLLETÇE GURUR DUYARIZ!" Ayrıca; teröristler(fetöşşeytanları ve pkk gibi terör örgütü seviciler) size yeniden hatırlatalım=> XIII. yüzyılda OSMAN GAZİ tarafından ANADOLUMUZ'da kurulan ve Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra dağılan büyük TÜRK İMPARATORLUĞU'nun uyrukları olan {ALLAH'ın(C.C.) yardımıyla tarihin akışında başrol oynamış} OSMANLI DEVLETİMİZ'in bakiyesi olan TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZ'in Kurucularından-Büyüklerimizden olan Atatürk ve Yakın Arkadaşları ile Şehitlerimiz'in-Gazilerimiz'in İçinde Yer Aldığı Atalarımız'dan emanet kalan; MİLLETİMİZİN, egemenliği kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı yönetim biçimi olan CUMHURİYETİMİZ'e, CUMHURİYETİMİZ'in gereklerine, güvenliğime, huzurumuza, MİLLETİMİZ TARAFINDAN SEÇİLEN DEVLET görevlilerine saygılı olun, AKILLI OLUN-USLU DURUN!, anlamadıysanız BELKİ KAFANIZ BASMAZ-minik bi kaç örnek-mesela selahattin demirtaş ve benzerlerini pamuklara sarıp Milletimize yutturmaya çalışmayın, yol kesip şantiye basmayın, başta üniversitelerimiz olmak üzere bütün resmi-özel eğitim-öğretim kurumlarımızı, eğitim-öğretim-araştırma yapmaktan.. koparmaya çalışmayın, CUMHUR İTTİFAKINI BENİMSEYEN YİĞİTLER'in yaptığı Millî ve Teknolojik Hamlelere DİL VE EL UZATMAYIN-ENGEL OLMAYA ÇALIŞMAYIN, fetö ve pkknin zil takıp oynamasına yardım etmeyin, kemal kılıçdaroğlunun yağtığı gibi sosyal medyanızdan yazı yazıp randevu almadan ev basar gibi DEVLET KURUMLARIMIZA girmeye çalışıp DEVLETİMİZİN-SİYASİ BÜROKRASİNİN CİDDİYETİNİ ayaklara düşürmeye çalışmayın(herkes sizin ne yazdığınızı sosyalden takip etmek zorunda değil-BURASI ÖZGÜR BİR ÜLKE-İSTEYEN İSTEDİĞİNİ TAKİP EDER veya boş yapıp vaktini gereksiz yere israf etmez), TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZ'e içerden ve dışardan yapılmaya çalışılan ekonomik-politik-siber-sosyo kültürel-psikolojik.. saldırıları maddi-manevi desteklemeyin, iyi partili lütfü türkkan mıdır ne HALTTIR onun yaptığı gibi ŞEHİT YAKINLARIMIZA DİL UZATMAYIN, Isparta'da, rehabilitasyon merkezinde rastladığım şahıs gibi, 15 Temmuz 2016'daki fetö darbe girişiminde fetöcü geberenlerinize.. veya doğudaki bazı şahısların gözlerinde büyüttükleri gibi pkknin leşlerine.. falan "şehit" kelimesini kullanmayın,.. 15 Temmuz-da etine buduna bakmayıp da fetö elebaşı pisliğine uyup o küçücük aklıyla koskoca Devleti ele geçirebileceği hayaline kapılan fetöşşeytanı asker kıyafeti giymiş komutan kılıklıların yakalandıktan sonra çıplak halde yüzüstü yatırılıp yerleri öptüğünü televizyonlarda görmediniz mi? Gerçi görmemiş olabilirsiniz, çok normal, çünkü eziksiniz, talimatsız hareket edemiyorsunuz, doğal yaşayamıyorsunuz, fetö elebaşı m.fetullah gülen pisliği ve onun gerçek veya sanal çevresindeki yalakalardan gelen gündem maddeleriniz var, tedbirnamelere bakıyorsunuz, sahtekârlıkta kimse elinize su dökemez, hep aynısınız- ESKİ KAFALISINIZ! hiç değişmemişsiniz, aynı tas aynı hamam.. Burdur'da, rehabilitasyon merkezinden hatırlıyorum, bazı fetöşşeytanları: "hiçbir televizyon kanalını izlemeyin!" deyip sadece kendilerinden gelenlere inanmaya davet ediyordu, ama kendilerinden gelenlerin yalan-dolan-yanlış-uydurma şeyler olduğunu gizliyorlardı, bunu ise anlayabilmeniz, ALLAH'ın(C.C.) yardımı ile sizin basiretli gözlemlerinize kalıyordu, fetö elebaşı aleyhinde olan ama gerçekleri anlatan her yazı için bi kılıf buluyorlardı, "o yazıları yazanlar satılmış!?" diyordu, yani para alıp yazıyorlar iftirasını atıyordu. atv-deki "Yalnız Kurt"u hiç izlemediniz mi? Orda fetöşşeytanlarının tarifleri var.. teröristler(fetöşşeytanları ve pkk gibi terör örgütü seviciler), şunu GERİ ZEKÂLI KAFANIZA KAZIYIN!=> eski Türkiye değiliz artık!, ALLAH'a(C.C.) Şükür MİLLETİMİZ UYANDI, yaramazlık yaparsanız ALLAH'ın(C.C.) İzni ve Yardımıyla DEVLETİMİZ tarafından HER TÜRLÜ BEDEL İTİNA İLE ÖDETTİRİLİR! İnanmıyorsanız [kumpaslara gelerek-{gerçek mahiyetlerini ALLAH'ın(C.C.) bildiği} insan ve cin şeytanları ile onların yardımcılarının vb. şerli yaratıkların yönlendirmelerine uyanların hileleri ile kandırılarak değil de gerçekten suçlu olduğundan ceza alıp] DAMLARA-KODESLERE TIKILAN yandaşlarınıza SORABİLİRSİNİZ! "Allah, hesabı çok çabuk görür!", "İnananlarla alay ederek inkâra sapanlar dünya hayatının çekiciliğine kapıldılar. Ama Allah’tan korkanlar kıyamet gününde onlardan üstün olacaklardır. Allah dilediğine hesapsız rızık verir.-Bakara : 212", "Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin; eğer inanmışsanız şüphesiz en üstün olan sizsiniz.-Âl-i İmrân : 139", "Müminlerden -özür sahibi olanlar dışında- oturup kalanlar, malları ve canlarıyla Allah yolunda cihad etmekte olanlara eşit olamazlar. Allah, malları ve canlarıyla cihad edenleri, derece bakımından oturanlardan üstün kıldı. Gerçi Allah bütün müminlere o güzel geleceği vaad etmiştir, ama mücahidleri -çok büyük bir karşılıkla- oturanlardan üstün kılmıştır.-Nisâ : 95"
Saf Sûresi (1 - 14)
سَبَّحَ لِلّٰهِ مَا فِي السَّمٰوَاتِ وَمَا فِي الْاَرْضِۚ وَهُوَ الْعَز۪يزُ الْحَك۪يمُ ﴿١﴾ يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٢﴾ كَبُرَ مَقْتاً عِنْدَ اللّٰهِ اَنْ تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ ﴿٣﴾ اِنَّ اللّٰهَ يُحِبُّ الَّذ۪ينَ

يُقَاتِلُونَ ف۪ي سَب۪يلِه۪ صَفاًّ كَاَنَّهُمْ بُنْيَانٌ مَرْصُوصٌ ﴿٤﴾ وَاِذْ قَالَ مُوسٰى لِقَوْمِه۪ يَا قَوْمِ لِمَ تُؤْذُونَن۪ي وَقَدْ تَعْلَمُونَ اَنّ۪ي رَسُولُ اللّٰهِ اِلَيْكُمْۜ فَلَمَّا زَاغُٓوا اَزَاغَ اللّٰهُ قُلُوبَهُمْۜ وَاللّٰهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِق۪ينَ ﴿٥﴾ وَاِذْ قَالَ ع۪يسَى

ابْنُ مَرْيَمَ يَا بَن۪ٓي اِسْرَٓائ۪لَ اِنّ۪ي رَسُولُ اللّٰهِ اِلَيْكُمْ مُصَدِّقاً لِمَا بَـيْنَ يَدَيَّ مِنَ التَّوْرٰيةِ وَمُبَشِّراً بِرَسُولٍ يَأْت۪ي مِنْ بَعْدِي اسْمُهُٓ اَحْمَدُۜ فَلَمَّا جَٓاءَهُمْ بِالْبَـيِّنَاتِ قَالُوا هٰذَا سِحْرٌ مُب۪ينٌ ﴿٦﴾ وَمَنْ اَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرٰى عَلَى اللّٰهِ

الْـكَذِبَ وَهُوَ يُدْعٰٓى اِلَى الْاِسْلَامِۜ وَاللّٰهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِم۪ينَ ﴿٧﴾ يُر۪يدُونَ لِيُطْفِؤُ۫ا نُورَ اللّٰهِ بِاَفْوَاهِهِمْ وَاللّٰهُ مُتِمُّ نُورِه۪ وَلَوْ كَرِهَ الْـكَافِرُونَ ﴿٨﴾ هُوَ الَّـذ۪ٓي اَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدٰى وَد۪ينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدّ۪ينِ

كُلِّه۪ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ۟ ﴿٩﴾ يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا هَلْ اَدُلُّكُمْ عَلٰى تِجَارَةٍ تُنْج۪يكُمْ مِنْ عَذَابٍ اَل۪يمٍ ﴿١٠﴾ تُـؤْمِنُونَ بِاللّٰهِ وَرَسُولِه۪ وَتُجَاهِدُونَ ف۪ي سَب۪يلِ اللّٰهِ بِاَمْوَالِكُمْ وَاَنْفُسِكُمْۜ ذٰلِكُمْ خَيْرٌ لَـكُمْ اِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَۙ ﴿١١﴾

يَغْفِرْ لَـكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَيُدْخِلْـكُمْ جَنَّاتٍ تَجْر۪ي مِنْ تَحْتِهَا الْاَنْهَارُ وَمَسَا‌كِنَ طَيِّبَةً ف۪ي جَنَّاتِ عَدْنٍۜ ذٰلِكَ الْفَوْزُ الْعَظ۪يمُۙ ﴿١٢﴾ وَاُخْرٰى تُحِبُّونَهَاۜ نَصْرٌ مِنَ اللّٰهِ وَفَتْحٌ قَر۪يبٌۜ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِن۪ينَ ﴿١٣﴾ يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا

كُونُٓوا اَنْصَارَ اللّٰهِ كَمَا قَالَ ع۪يسَى ابْنُ مَرْيَمَ لِلْحَوَارِيّ۪نَ مَنْ اَنْصَار۪ٓي اِلَى اللّٰهِۜ قَالَ الْحَوَارِيُّونَ نَحْنُ اَنْصَارُ اللّٰهِ فَاٰمَنَتْ طَٓائِفَةٌ مِنْ بَن۪ٓي اِسْرَٓائ۪لَ وَكَـفَرَتْ طَٓائِفَةٌۚ فَاَيَّدْنَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا عَلٰى عَدُوِّهِمْ فَاَصْبَحُوا ظَاهِر۪ينَ

﴿١٤﴾
Meal
Göklerde bulunanlar da yerde bulunanlar da Allah’ı tesbih etmektedir. O azîzdir, hakîmdir. (1) Ey iman edenler! Niçin yapmayacağınız şeyleri söylüyorsunuz? (2) Yapmayacağınız şeyleri söylemeniz Allah katında çok çirkin bir davranıştır. (3) Bilin ki Allah kendi yolunda sağlam örülmüş bir duvar gibi kenetlenmiş saflar halinde çarpışanları sever. (4) Hani Mûsâ kavmine şöyle demişti: "Ey kavmim! Size Allah tarafından gönderilmiş elçi olduğumu gayet iyi bildiğiniz halde ne diye beni üzüyorsunuz?" Onlar eğrilik yapınca Allah da kalplerini eğriltti. Allah günaha saplananları doğruya eriştirmez. (5) Meryem oğlu Îsâ da şöyle demişti: "Ey İsrâiloğulları! Bilin ki benden önceki Tevrat’ı doğrulamak ve benden sonra gelecek Ahmed isimli elçiyi müjdelemek üzere size Allah tarafından gönderilmiş elçiyim." Ama o (Ahmed) kendilerine apaçık kanıtlarla gelince, "Bu (kanıtlar) besbelli bir büyü!" dediler. (6) Yalnız Allah’a teslim olmaya çağırılıp dururken Allah hakkında asılsız şeyler yakıştırmaya çalışandan daha büyük haksızlığı kim yapabilir? Allah zalimlere hidayet nasip etmez. (7)
İsterler ki Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürüversinler; ama inkârcılar hoşlanmasalar da Allah nurunu muhakkak tamamlayacak! (8) Müşrikler istemese de, bütün dinlerin üzerindeki yerini alsın diye resulünü, doğru yol rehberi ve hak din ile gönderen O’dur. (9)
Ey iman edenler! Size, elem verici azaptan kurtaracak bir ticareti göstereyim mi? (10)
Allah’a ve resulüne iman edersiniz, Allah yolunda mallarınızla ve canlarınızla cihad edersiniz. Bilirseniz bu sizin için çok hayırlıdır. (11) O sizin günahlarınızı bağışlar, sizi altından ırmaklar akan cennetlere, adn cennetleri içindeki güzel köşklere koyar. İşte büyük kurtuluş budur. (12) Hoşunuza gidecek bir şey daha var: Allah’ın yardımı ve yakın bir fetih! Haydi müminleri müjdele. (13) Ey iman edenler! Allah’ın yardımcıları olun. Nitekim Meryem oğlu Îsâ da havârilerine, "Allah’a giden yolda bana yardımcı olacaklar kimlerdir?" diye sorduğunda havâriler, "Allah’ın yardımcıları biziz" demişlerdi. Sonra İsrâiloğulları’ndan bir kısmı iman etmiş, diğer bir kısmı da inkâra sapmıştı. Biz inananları düşmanlarına karşı destekledik, böylece üstün geldiler. (14)

---

Diğer web sitemizi ziyaret etmek isterseniz, tıklayınız..

Hakkımızda

Hak ve adalet istiyoruz..

Tarih: 10.02.2021 | Yazan: Ramazan

*twitter.com/Ramazan_Ezin/status/1359569150880931845?s=20
*HAK ve ADALET İSTİYORUZ
Terörist değiliz ve fetö terör örgütü gibi düşünmüyoruz, 672.KHK ihracı neden yapıldı?
Ramazan Ezin ( Antifetöist! )
@Ramazan_Ezin
28 Üye
316 Takipçi...

Öğeler: 1 - 1 / 1

Yeni yorum

Konu - Sayfa Ayıraçları
ANTİFETÖİZM-15 TEMMUZ 2016-HAYATA DAİR "15 Temmuz 2016; fetöşşeytanlarının, Türkiye Cumhuriyetimize ihanetinin gecesi ve BELGESİDİR!.."

Kaynak:https://coderiz.tr.gg/

Diğer web sitemizi ziyaret etmek isterseniz, tıklayınız..