Mesleki Gelişim

Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 19.04.2022 | Yazan: Ramazan

*Kurs-Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu 2021000592-18 Nisan 2022 00:01 - 13 Mayıs 2022 23:59 | Bu kurs için önerilen süre 4 Hafta
*BEN; OPERA-DAN İZLİYORUM, ALLAH'A ŞÜKÜR, ŞİMDİYE KADAR HİÇBİR PROBLEM YAŞAMADIM, YEŞİL TİKLER; TİKİR TİKİR İŞLİYOR abdulkerim başol hocam, size de merhabalar ve SELAMLAR.. BENCE ÇOK GÜZEL BİR SİSTEM GELİŞTİRMİŞLER; ULAŞIM ZORLUĞUMUZ HİÇ YOK, BİZ, 2010 YILI ARALIK AYINDA; BU BELGEYİ ALABİLMEK İÇİN, TAA DOĞU İLİMİZ, VAN'A GİTMİŞTİK, O KAR-KIŞ GÜNÜNDE BAYA Bİ ZORLANMIŞTIK.. İNŞALLAH DAHA İYİLERİNİ HEP BEKLİYORUZ. EMEĞİ GEÇEN BÜTÜN DEVLET YETKİLİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER.. HEPSİNDEN DE ALLAH RAZI OLSUN..-0607-190422-Afyon.

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 20.04.2022 | Yazan: Ramazan

OPERA tarayıcıDAN İZLERKEN; GİRİŞ VE YASAL DERSLERİ, 8. BÖLÜMDE, BENİM SAYFAMDA DA TURUNCU RENK ÇIKTI, SONRA CHROME YÜKLEYİP DEVAM ETTİM, SAYFAYI YENİLEDİM, VİDEOYU DOĞAL AKIŞINDA TEKRAR ÇALIŞTIRDIM, TURUNCU RENK KAYBOLDU VE YEŞİL TİK İŞARETİ ÇIKTI..

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 26.04.2022 | Yazan: Ramazan

"EBA-nın; "güvenli çıkış yaptıktan sonra tekrar açtığımızda, dersi kaldığımız yerden izleyebiliyor olmamız.." şeklinde düzenlenmiş olması, güzel bi şey.."

Ynt: Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 26.04.2022 | Yazan: Ramazan

Kaldığımız yerden derken; video tamamlanmamış olsa bile kaldığımız dakikadan yani..

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 26.04.2022 | Yazan: Ramazan

Hly. Bl. Hocam, bu video-pdf ve benzeri sorularınızı; sayfanızda, ZARF işareti olan kısımdan, "yönetime-atama sorumlusuna mesaj gönder" butonuyla sorabilirsiniz, cevap gelir mi, bilemiyorum ama..

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 26.04.2022 | Yazan: Ramazan

Videoların pdf-si elimize ulaşmazsa geçici olarak şunu yapabiliriz..
"Hly. Bl. Hocam, (belki bildiğiniz bi durumdur; ama yine de hatırlatayım..) şöyle de yapabilirsiniz, ben de pdf gibi kalıcı bilgiye ihtiyaç duydum çünkü ve önemli gördüğüm ders kısımları için öyle yapıyorum; bilgisayarınızda sol altlarda mavi "fn" ve sağ üstlerde yine mavi ("insert" ile aynı tuş) "prt sc" tuş bileşenleri olması lazım. "fn" fonksiyon tuşlarını kullanmayı sağlıyor. "prt sc" ise "print screen" yani "anlık ekran görüntüsü alma"nızı sağlıyor. Tam ekranda; ders izlerken anlatıcı, örneğin sola doğru, yazı veya görseli kapatmayacak uygun bir yere geldiği anda, videoyu ortaya tuşlayarak durdurup fn tuşuna önce basıyoruz, bu basılı iken aynı zamanda prt sc tuşuna da bir saniye gibi kısa bi zaman basıyoruz, hafızaya görüntü alınıyor; bu hafızadaki görüntüyü, "paint" açıp içine yapıştırıyoruz, "farklı kaydet"ten ".jpeg" uzantılı olarak uygun bi isim verip bilgisayarımıza kaydediyoruz.."

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 01.05.2022 | Yazan: Ramazan

Erken Çocukluk--Bölüm 4
(Notlar; Uzman Psikolojik Danışman ve İletişim Eğitmeni Mtn. Öz. Hocamızın anlattıklarının birebir aynısı olmayabilir..İsterseniz değiştirebilirsiniz..)
Dosya Ekleri: Özel-Eğitim-Genel-Amaçlar-1-2
07:53 01.05.2022
*Değerlendirmelere göre bireyselleştirilmiş aile hizmeti planı hazırlanmaktadır..
*KENDİ ÜLKEMİZ UZMANLARINCA GELİŞTİRİLEN YERLİ-MİLLÎ TESTLERİN-DEĞERLENDİRME-EĞİTİM-ÖĞRETİM UYGULAMA ARAÇLARININ..VB. GÜVENİLİRLİĞİ DAHA YÜKSEKTİR VE ÜLKEMİZ TOPLUMUNCA DA DAHA FAZLA DİKKATE ALINMAKTADIR.-KÜLTÜREL VE TOPLUMSAL FAKLILIKLARDAN DOLAYI.. BUNUNLA BİRLİKTE; ÇOCUĞUN DAVRANIŞLARINA UYGUNLUK DÜZEYLERİ, HANGİ TEST VEYA TESTLERİN ÇOCUĞUN DURUMUNU DAHA İYİ ÖLÇECEĞİ, TESTLERİN YETERLİLİK DÜZEYLERİ-KAPSAM GEÇERLİLİKLERİ, BİLİMSEL OLMALARI, ÇOCUĞUN BİREYSEL GELİŞİMİNE EN İYİ DESTEĞİ SAĞLAMASI DÜŞÜNÜLENİ, VB. ÖZELLİKLERİ DE DİKKATE ALINMALIDIR..
*YAŞAMIMIZI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN SÜREKLİ SOMUTLAŞTIRMA İHTİYACI DUYARIZ..
*BİZLER, NASIL Kİ BÜTÜN DAVRANIŞLARIMIZI, SADECE SÖZEL OLARAK İFADE ETMİYORSAK, BU DURUM ÇOCUKLARIN BULUNDUĞU ORTAMLARDA DA BÖYLEDİR. ŞÖYLE Kİ; İLETİŞİM DİLİNDE, SÖZELİN ETKİ ORANI, SÖZEL OLMAYAN İLETİŞİM DİLİNE ORANLA DAHA DÜŞÜKTÜR, YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE. DOLAYISIYLA İNSANLARLA OLAN ÇOĞU İLİŞKİMİZİ, SÖZEL OLMAYAN HİSLERİMİZLE, JEST VE MİMİKLERİMİZLE YÖNETİRİZ; BİREYİN ZİHİNSEL GELİŞİMİ İÇİN ANLAMA VE SOYUT ALGI ÇALIŞMALARI DA ÖNEMLİDİR, BUNLARDAN HAREKETLE ŞUNU DA SÖYLEYEBİLİRİZ, EĞİTİM ÖĞRETİM HEDEFLERİNİZLE İLGİLİ OLARAK, DEDİKLERİNİZİ KENDİNİZ DE YAŞAMAYA ÇALIŞMALI, HÂL DİLİNİZLE, HEDEF BİREYE YA DA KİTLEYE ROL MODEL-ÖRNEK OLMAYA ÇALIŞMALISINIZ..
*EĞİTİM-ÖĞRETİM ÇALIŞMALARIMIZDA; BİREYİN YA DA ÇOCUĞUN, SADECE YETERSİZLİK GÖSTERDİĞİ ALANLARINA ODAKLANMAKLA YETİNMEMELİYİZ. MUHATABIMIZI BÜTÜN BİR GÖZLE DEĞERLENDİREREK HAYATA HAZIRLAMAMIZ GEREKTİĞİNİ DE UNUTMAMALIYIZ. ÇOCUĞUN; GÖZLEMLERDEN-DEĞERLENDİRMELERDEN KAÇAN, EKSİK OLDUĞU BAŞKA ALANLARI VARSA, BUNLARIN DA TESPİTİNE VE GİDERİLMESİNE ÇALIŞILMALIDIR..Yetenek Farkındalığı; ÇOCUĞUN, TÜM BİLGİ VE YETENEK POTANSİYELİNİN FARKINA VARMAYA ÇALIŞMALIYIZ..
*KENDİNİ VE SOSYAL ETKİLEŞİMDE BULUNABİLDİĞİ KİŞİLERLE YAŞADIKLARINI, VB. YETERLİ DÜZEYDE İFADE EDEBİLMESİ AÇISINDAN, ÇOCUĞUN ZENGİN BİR SÖZCÜK DAĞARCIĞI EDİNİMİNE DE ÖZELLİKLE ÖNEM VERMELİYİZ..
*ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIMIZ VE AİLELERİ HARİCİNDE; ONLARLA ETKİLEŞİM HÂLİNDEKİ TOPLUMUMUZUN DİĞER BİREYLERİ DE MAALESEF EĞİTİME MUHTAÇTIR..
*ÖZEL BİREYLERE SADECE ACIYIP VEYA ALLAH KORUSUN KENDİMİZİN VEYA EN YAKINLARIMIZIN DA ENGELLİ OLABİLECEĞİMİZİ UNUTUP YA DA ONLARIN, BİZİM KENDİLERİNE KARŞI OLUMSUZ DAVRANIŞ YA DA DÜŞÜNCELERİMİZ KARŞISINDA, NELER HİSSEDECEKLERİNİ UMURSAMAYIP, ONLARI, TOPLUMUN BİR BİREYİ OLARAK KABUL ETMEYİP, ONLARIN DA TOPLUMDA YAŞAMA HAKLARI OLDUĞUNU VE YAŞAMLARININ EN AZ BİZİMKİLER KADAR DEĞERLİ-ANLAMLI OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYİP, ONLARI DIŞLAMAK VE KENDİ DÜNYALARIMIZA ALMAMAK DA KABA BİR DAVRANIŞTIR..
*DEVLET VEYA YEREL YÖNETİM YETKİLİLERİ, ÖZEL BİREYLERİN, TOPLUM YAŞAMINA ENTEGRE OLABİLMELERİ İÇİN SOSYAL ORTAMLARDA GEREKLİ FİZİKİ DÜZENLEMELERİ YAPMALI..
*BAŞKALARIYLA İLİŞKİDE, BİZİM, SORUNSUZ BULUNMAYA İHTİYACIMIZ VAR..
*ÖZEL ÇOCUKLARA DA "BAŞARDIM!" HİSSİ MÜMKÜN MERTEBE TATTIRILMALI..
*DÜRTÜ KONTROLÜ; ÖZEL ÇOCUKLAR ÖRNEĞİN, DOYMA HİSSİ BİLİNCİNE SAHİP OLMAYABİLİR, NE KADAR YEMESİ GEREKTİĞİNİ BİLEMEYEBİLİR, KIZMAK YERİNE ÖĞRETİLMEYE ÇALIŞILMALIDIR..
*EĞİTİM-ÖĞRETİM HEDEFLERİ; SADECE ÖZEL GEREKSİNİMLİLERİ KAPSAMAZ, TOPLUMUMUZUN HATTA DÜNYANIN BÜTÜN TOPLUMLARININ FERTLERİNİ KAPSAR, KÜÇÜK VE DAR DÜŞÜNMEMELİYİZ..BU HEDEFLER; KAZANDIRILMASI HEDEFLENEN KİTLE GÖZETİLEREK, DEĞİŞKENLİK VEYA ESNEKLİK-YUMUŞATILMA-SEVİYEYE İNDİRGENME, VB. ÖZELLİKLER, FARKLILIKLAR,.. GÖSTEREBİLİR..

Ynt: Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu-2021000592

Tarih: 14.05.2022 | Yazan: Ramazan

SORU PAYLAŞIM TEKLİFLERİNİ GÖRÜNCE BEN DE (NOLUR NOLMAZ; ALLAH KORUSUN-KOVULMUŞ VE LANETLENMİŞ şeytana uyarım belki diye VE ALLAH'IN EMANETİ İKİ ÇOCUĞUMUZ VAR, BİRİ 8'E, DİĞERİ DE 1'E GİDİYOR, ALLAH'A ŞÜKÜR ŞİMDİLİK BİZİM DE ONLARIN DA BİR ENGELLİLİK DURUMUMUZ YOK, ONLARA DA DOĞRU ÖRNEK OLALIM DEDİM..) İKİ WHATSAPP GRUBUNDAN DA SINAV ÖNCESİ AKŞAMI ÇIKTIM. KENDİMİ DENEYEYİM DEDİM AHMT. ÇT. HOCAM, TEVAFUK OLDU, 2010 YILI ARALIK AYINDA-VAN'DA GİRDİĞİM SINAV GİBİ OLDU, ELHAMDÜLİLLAH AYNI 80 PUANI ALDIM.. ŞU, TECRÜBEYLE SABİT AHMT. HOCAM; BELKİ HAYATTA BAZI SIKINTILARINIZ-İMTİHANLARINIZ, VS. OLUYOR, ALLAH'IN YARDIMIYLA SABREDİYORSUNUZ VE ALLAH(C.C.); HİÇBİR ZAMAN, KENDİSİ'NE GÜVENEN KULLARINI, YARI YOLDA BIRAKMIYOR İNANIN.. EBA AİLESİNE DE ÇOK TEŞEKKÜRLER, ÇOK GÜZEL Bİ SİSTEM GELİŞTİRİLMİŞ, ÇOCUKLARIMIZA DA PANDEMİ SÜRECİNDE TRT AİLESİ İLE BERABER ÇOK İYİ DESTEK OLDULAR.. ALLAH; DEVLETİMİZİ, MİLLETİMİZİ, VATANIMIZI, BAYRAĞIMIZI,.. DAİMA KORUSUN.. HEP BİRLİKTE; SENELERCE DAHA İYİYE, DAHA GÜZELE İNŞALLAH..

Yeni yorum