DOST TV

Hakkında

Aya ilk ayak basan insan, aydaki ilk adımını attığında, “Bu; bir insan için küçük, ama insanlık için büyük bir adım.” demişti.   DOST TV, insanlık için böylesi büyük adımlara talip olmadan yayına başladı. Küçük şeylere dikkat çeken; gerçekte, bizi en büyük buluşmaya hazırlayan, küçük buluşmaların zeminini oluşturan programlar yayınladı ve yayınlıyor. İzleyicilerini daima insanlık için küçük, ama bir insan için büyük adımlara çağırdı: Kendini ve Rabbi’ni tanımaya…

Biz dostuz ilkesiyle siz değerli dostlarımız için İslâm Dîni üzere sohbetler, hikayeler, risale i nur dersleri,  çizgi filmler ve soru cevaplar gibi hakikati anlatan, ebedi olanın sadık dostluğuna çağıran pek çok içeriğe yer veriyoruz. İslâm Tarihi, felsefesi, ahlakı ve alimleri vb. hakkında daha çok bilgi aktarabilmek için buradayız.

YENİ FREKANSIMIZDA YAYINDAYIZ!
Türksat Uydusu:
Frekans: 12685
Polarizasyon: Dikey (V)
Symbol Rate: 30000
Alıcı Türü: Hd Uydu
UYDU ALICILARINIZI AYARLAMAYI UNUTMAYIN!

Bağlantılar

Dost Tv İzle
dosttv.com/dost-tv-canli-yayin

Facebook'dan Bizi Takip Et!
facebook.com/dosttv.dost

Twitter'dan Bizi Takip Et!
twitter.com/tvDost

Instagram'dan Bizi Takip Et!
instagram.com/dostradyotv
Kanal ayrıntıları
E-posta: dosttv@dosttv.com
youtube.com/@DostRadyoTV
72,8 B abone
1.632 video
12.937.515 görüntüleme
3 Ara 2013 tarihinde katıldı
Türkiye

Yayın İlkeleri

DOST TV geçici ve günübirlik olanı değil, kalıcı ve tüm zamanlarda olanı yansıtmayı amaç edinmiş bir iletişim ortamıdır.

DOST TV biz dostuz ilkesinden yola çıkmıştır. Varlıkla, insanla, dünyayla ve hakikatle ilişkisini dostluk ilkesiyle belirlemiştir. Adil ve merhametli bir yayıncılığı kılavuz edinmiştir.

DOST TV tematik televizyonculuğun ülkemizdeki en özgün örneklerinden biridir. Aktüel ve popüler olanın değil; gerçeğin, iyiliğin ve güzelin peşindedir. Popülist ve faydacı hesaplardan uzak bir sevgi ve merhamet ekranı oluşturma çabasındadır. Bu amaçla ulaşım görevlisinden yayın yönetmenine, teknisyeninden programcısına aynı toplumsal ve ahlaki ideale doğru yürümenin sevdasındadır.

DOST TV DOST FM ‘le yayıncılık başarısını ispatlamış bir ekibin mikrofondan ekrana geçiş öyküsüdür. Bu idealle yola çıkan dost kervanı kısa sürede dünyanın dört bir yanına ulaşmış güçlü ve gürbüz bir dostluk yankısı bulmuştur. DOST TV’nin logosu bundan böyle ( İNŞAALLAH - RE ) dünyada sağlıklı bir iletişimin, güvenin ve esenliğin simgesi olacaktır.

DOST TV ekonomik, kişisel ya da kollektif herhangi bir kâr amacı gütmez. Bu yüzden, reklam politikası ( İNŞAALLAH - RE ) kendisini idame amacıyla sınırlı olacak, DOST TV ekranları zamanımızın tüm değerlerini metalaştıran tüketim kültürüne ( İNŞAALLAH - RE ) teslim olmayacaktır.

DOST TV raiting kaygısı taşımaz. Onun için, tek bir insana bile DOST’ça ulaşabilmek, yeterli bir varlık sebebidir. Bu sebeble kavgacı değil, öğrenmeye ve paylaşmaya dayalı bir dil kullanır. Kötü’yü iletmek yerine iyi olanı anlatır. Saldırgan, dışlayıcı, belli bir kişi ya da grubun çıkarlarını kollayan bir yayın dilinden ısrarla kaçınır.

DOST TV hakikatin tek ama çok biçimli görüntülerine mütevazi bir ayna olmaya, hakikati kendi rengine boyamak yerine, insan fıtratının saflığını konuşturmaya çalışır.

DOST TV de her şey değeri oranında yansıma bulur. DOST TV ekranları, insanın ;Yaratıcı ile olan bağını pekiştiren, onu ebedi olanın sadık dostluğuna çağıran konulara yer verir. Bu yüzden DOST TV’nin program kategorileri geleneksel TV kategorilerinden çok farklıdır.

Neden Dost TV

Seneler ve seneler boyu insanlar, insanlık için büyük adımlar uğruna gerçirdiler hayatlarını. Büyük olayları izlediler, büyük düşündüler, dünyayı kurtarmayı denediler. Bu uğurda kendilerini unuttular. Eşlerini, çocuklarını, annelerini, babalarını, karıncaları ve minik çiçekleri, gündoğumunu ve günbatımını, hayatı ve anlamını, ölümü ve ötesini, nasıl yaratıldıklarını ve Yaratıcıları'nı unuttular.

 Hiçbir TV haberine ve gazete manşetine taşınmayacak kadar küçük ama bir insanın dünyasını ve ahiretini aydınlatacak kadar büyük tanışma ve buluşmalara çağırdı…
 Ve bu çağrısını yeni yayınlarıyla da sürdürecek…

 “Başlangıçta söz vardı…” İnsanı insan kılan imtiyazlardan biri ona sözle iletişimin bahşedilmiş olmasıdır. Görüntü kirliliğinin yaşandığı bir dünyada DOST TV, insanı tüm duyularıyla kavrayarak ona bu imtiyazını yaşatır. Bunu da bütün duyularımızın sultanı olan kalpten seslenerek yapar. Çünkü, söz nereden çıkarsa oraya ulaşır. DOST TV’ de tüm sözler kalpten doğar, kalbe hitap eder ve insanı kalbin hayat derecesinde tutmaya çalışır.

    DOST TV aracın  mesajı belirleyici gücüne teslim olmadan, görselliğin insan dimağını uyuşturan, sanal bir dünyanın sarmalında en değerli hayat sermayesi olan ömür dakikalarını zayi eden etkisine karşı; sıcak, samimi, gerçek bir dünyanın meltemiyle insanı kucaklayıp, ona yalnız olmadığını hatırlatır. DOST TV, bütün varlıklarla dost gibi konuşmayı mümkün kılan bir dilin şifrelerini, herkesle paylaşma çabasının ürünüdür.